Focus na Kalendarz Adwentowy

Już pora, a i pogoda sprzyja wszelkim aktywnym pracom artystycznym. Z najnowszych wieści w tym tygodniu ma trochę popadać. Ale nie jest to jakaś hiper zła wiadomość jak sądzę wszyscy mamy trochę pracy tu i ówdzie. O kalendarzach adwentowych pisałam dokładnie rok temu o tej samej porze a ponieważ lubię je i darze wielkim sentymentem, nie odmowie sobie kolejnego posta o nich. Krótka historia tradycji kalendarza adwentowego jest tutaj, natomiast dziś chciałabym pokazać kilka przepięknych i naprawdę nie trudnych kalendarzy do wykonania samemu w domu. Najprostsze to koperty albo z płótno z naszytymi kieszonkami i numerkami, te trudniejsze to malowane, które wyglądają jak obrazki i chociaż są „naiwne” i prościutkie niosą za sobą sporą gamę odczuć i w moim mniemaniu są małymi dziełami.
Focus on the Advent Calendar It’s the time, and even the weather supports all the active work of art. The latest forecast for this week is there are some rain showers expected. But this is not some extremely bad news, I think we all have some work here and there. I wrote about the Advent calendars a year ago the same time and because I like them and I have a great fondness for them I did not refuse myself the next post about them. A brief history of this Advent Calendar tradition is here , but today I’d like to show you some beautiful and really not difficult to calendars to make yourself at home. The simplest is an envelope or on the canvas with pockets and little numbers, the harder are painted to look like the pictures and although they are „naive” and very simple actually bring a large range of feelings and in my opinion all are small works of art.

1. i 4 do kupienia na Etsy lub www.zpotrzebypiekna.com, 2. www.dsharp.typepad.com, 3. Flickr,

Tutaj na blogu studia D. Sharp możecie znaleźć gotowe cyferki, które wystarczy wydrukować, wyciąć i nakleić na przygotowany przez Was kalendarz. A na blogu nie tylko dzieciaki znajdziecie kolejne inspiracje.
Here on the blog studio D. Sharp, you can find ready-digits, which could be simply printed, cut and applied to the calendar you prepared. And you will find more inspiration on nie tylko dzieciaki