Co roku o nich piszę. Nie jestem pewna czy mogę jeszcze coś znaleźć odkrywczego i bardziej atrakcyjnego niż to co do tej pory pokazałam. Dlatego dziś o moim KALENDARZU ADWENTOWYM, który jest jednym z najpiękniejszych przynajmniej dla mnie i tym na wiele , wiele lat i który można kupić w sklepie Z potrzeby piekna… albo oczywiście zrobić podobny samemu. W końcu nie każdego tańce nitki z igłą przerażają. Poniżej kilka aranżacji z kalendarzami opartmi na tym samym pomyśle, urokliwym i naprawdę w zasadzie bez żadnych kosztów no chyba że ktoś ma ochotę na Pixy od Mailega jako dopełnienie małych niespodzianek. Pudełeczka po zapałkach, albo małe pakuneczki na każdy dzień, z szarych czy białych torebek, umilacze nie tylko dla dzieciaków ale także nas dorosłych. Rzeczywiście nie lada wyzwaniem jest wypełnić te czapki, skarpety czy szufladki drobiazgami z pomysłem. Ja w tamtym roku zrobiłam tak, że dla każdego coś wsadziłam jednak  mimo tego (po cichu zdradzę),  kilka woreczków było pustych przez chwilę z małą atrapą za nim wpadłam na kolejne pomysł. No właśnie ponieważ już niedługo czeka nas Wszystkich to samo zadanie, może sobie pomożemy i wypiszemy nasze pomysły na każdy dzień w kalendarzu adwentowym. Mam nadzieję w przyszłym tygodniu zrobić bransoletki z resztek tkanin i guzików a także koralików które leżą w szufladzie bezużyteczne. Oczywiście coś słodkiego, np jakies wyjątkowe lizaki… . To miłej zabawy w czasie prac ręcznych i jak zwykle proszę nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnia chwilę, bo w pośpiechu ten czar pryska. Miłego weekendu!


Wieszak z 24 haczykami na korale i kolczyki albo wieszak na pocztówki z łatwością przerobić możemy na KALENDARZ ADWENTOWY, dekorując takimi kolorami jakie lubimy najbardziej. Przydadzą się też tasiemki i drewniane spinacze do bielizny, które możemy okleić świątecznymi taśmami masking tape. 

Odrobina białego papieru, świątecznego sznurka i cyferki do zaznaczenia kolejnych dni. W razie potrzeby tych ostatnich, gotowe do wydrukowanie znajdziecie w poście FOCUS NA KALENDARZ ADWENTOWY. Ale można też użyć stempli, które zamiast w tuszu maczamy w białej farbie to w przypadku wykorzystania szarego papieru. Szalenie podoba mi się pomysł z wykorzystaniem tekturowych walizeczek, które zostały wypełnione malutkimi paczuszkami wśród których siedzi odświętna myszka. Kolekcje  PIXY znajdziecie u nas w sklepie. Zdjęcia: Z potrzeby piękna… , Pinterest, Car Mobel i NIB.  Dla osób lubiących DIY podpowiedź, że ostatni wpis na NTD również dotyczy KALENDARZY ADWENTOWYCH. Poza tym proszę korzystać z blogowej wyszukiwarki, pod hasłem „kalendarz adwentowy” kryje się wiele inspirujących postów z oczywiście pięknymi zdjęciami.