Ceramika w moim życiu znajduje specjalne miejsce, będzie o niej zatem często i dużo.
Był nawet taki moment w moim życiu, kiedy to jeździłam w poszukiwaniu gliny, ba nawet chciałam kupić cały warsztat miał być zabytkowy, przedwojenny. Jeden z moich przyjaciół kupił piec, zamówił koło zaczęliśmy coś robić…, mnie zabrakło wytrwałości, trudności mnie osłabiały, wszystko wydawało mi się takie nie do przejścia. Cóż, mam nadzieje, że On wytrwał i chociaż dla własnej przyjemności robi talerze dla siebie i swoich znajomych. Z tam tych czasów pozostały mi 3 czarne ceramiczne talerze i mautka miseczka wyrobiona ręcznie. Reszta pozostała w pamięci.
Przyznam się, że jest to jedna z tych rzeczy, która mimo swej ilości w naszym domu, zawsze pozostawia mi niedosyt i nieodpartą chęć kupienia kolejnego dzbana, miski, kubka.
Miłego oglądania

1.Thrift Store Addict, 2. doublewinky, 3.lucky-findz 4. Jonn Coolidge

www.smallislandtrader.com

Poster: Babielato

Wszystkie naczynia z fabryki ceramiki Bauer Pottery Company z Los Angeles, specjalizującej się w wyrobach vintage. Bardzo bogata gama kolorystyczna, pozwala wybrać dowolne zestawienia kolorystyczne

www.macys.com

Poster’s: Babielato

Z ceramiką to jest tak, że kolor i forma nie ma znaczenia każda w otwartej przestrzeni wygląda „smacznie” i jest nie tylko użytkowym jakimś naczyniem ale także doskonale spełnia funkcje ozdobną. Fajnie wyglądają zestawy z jedenej serii ale kompletnie bym się tym nie przejmowała bo ceramika kocha towarzystwo wszystkich swoich kuzynów o różnej maści. Wielokolorowa nadaje wnętrzu luz i stwarza efekt kontrolowanego bałaganu bardzo przyjemnego dla oka. Biała to dla uporządkowanych estetek, które mają wszystko zawsze na swoim miejscu i pod kontrolą. Ostatnio podobają mi się też takie zestawienia 2 i 3 kolorowe (na zdjęciach powyżej, klasyka Emile Henry), które pogodzą te rozdarte między siłą koloru a uporządkowaną magią bieli. Z jednej strony pozwolą nam na miksowanie i puszczenie wodzy fantazji w czasie nakrywania do stołu a z drugiej pozostawią w klimacie ładu składu i porządku.

www.a-mad-tea-party-with-alis.blogspot.com

www.countryliving.com

Zdjęcie Eryk Piasecki

www.brownbutton.blogspot.comwww.contryliving.com

Poster: Babielato
Soczyście, owocowo i romantycznie pastelowo CUDOWNE!