Katalog Ikea 2010 (cz.2)

W innych krajach, podobno już jest dostępny od jakiegoś czasu i można go sobie obejrzeć na stronach internetowych. O Czym mowa? Oczywiście o najnowszym katalogu Ikea. Tak się stało, że spotkała mnie kolejna miła rzecz i wczoraj , otrzymałam ogromną kopertę ze specjalnym wydaniem katalogu IKEA 2010. Nie wiem jak Wy, ale ze mną jest tak że Ikea wzbudza we mnie skrajne emocje. Przede wszystkim jestem z nią związana sentymentalnie w latach 90 kiedy owszem mówiło się już w Polsce o Ikea (w końcu do Szwecji nie jest aż tak daleko) ale ciągle była ona niedostępna dla większości z nas, wyjechałam do Szwecji i oczywiście wszystkie drogi prowadziły do jednego miejsca. To był szok, wszystko chciałam mieć a katalog był tyle razy wertowany, że lepiej już o tym nie mówić. Dziś po tylu latach chyba jak każdemu z nas ten stosunek od pełnej fascynacji i akceptacji prawie wszystkiego zmienił się i już nie jest taki bezgranicznie łaskawy:). Wszyscy się zmieniamy, doroślejemy, rozwijamy się kształtujemy swój gust i nasze oczekiwania. Myślę , że Ikea w jakiś sposób za tym nadąża dostosowując swój asortyment do naszych zróżnicowanych wymagań, ale po tylu latach nie wiem jak Wy zaczynam dostrzegać również jej mankamenty. I tak dziś przy okazji prezentacji kolejnych zdjęć z najnowszego katalogu Ikea 2010 wpadłam na pomysł aby zrobić z wami listę rzeczy za które kochamy Ikea i listę rzeczy za które jej nie lubimy.. Co o tym sądzicie? Myślę że możemy spróbować, chociaż jak przed wakacjami na blogu nietylkodzieciaki poprosiłam, aby wpisywać książki swojego dzieciństwa to odzew był mizerny. Ok, wpisuje pierwsza i zobaczymy czy nam wyjdzie tak jak w jednym z komentarzy do wcześniejszego posta o Ikea , w którym ktoś napisał „Kocham Ikea”! :).

Dlaczego lubię Ikea: wzornictwo, wszystko pasuje do wszystkiego, genialne pomysły na zakamarki i przechowywanie, za dostrzeganie tych co przedkładają tradycje nad nowoczesnością i odwrotnie, za biel.
Dlaczego nie lubię Ikea: jakość, masowa produkcja na olbrzymią skalę, bardzo rzadkie wprowadzanie nowych kolekcji dziecięcych, od lat jest to samo.

In some countries it is available from some time and you can see it on the websites. What I am talking about. Of course about the newest IKEA catalogue. It just happened that some another nice thing happened to me , and today I received a huge envelope with a special issue of 2010 IKEA catalog. I do not know how about you but I am extremely emotionally touched . First of all I am sentimentally associated. In the late 90s we spoke about IKEA in Poland ( after all it is not so far from Sweden ) but it was still unavailable for the most of us. Once I went to Sweden and of course all the roads lead to one place . I t was a shock , I wanted to have everything and the catalogue was reviewed so many times that it is better not to speak about. Today after all these years that this relation has changed and is not as unlimitedly gracious. J . We all change, grow up and develop , get sharpen in our taste and expectations. I think that IKEA is somehow behind this lag by adapting its product range to our various requirements and expectations. After all these years I am beginning to notice also its downsides. And today with the new pictures from the newest catalogue IKEA 2010I just had an idea to present you with all the things that I love in IKEA and I do not like in IKEA. What do you think about ?
I think that we can try. OK I am just making the first entry but I would like just to recall the post with
the comment: I love IKEA !:)

Why I like IKEA: its design, fits with everything, genial ideas for the corners and storage, and for all of those who prize tradition more than modernity, for the white.

Why I do not like IKEA: quality, mass production , and seldom implementation of children collections, for years the same stuff.

Sama jestem zdziwiona tym wyborem, ale właśnie to od razu wpadło mi w oko.
Przypuszczam, że to wpływ nadchodzącej jesieni:).

I am surprised with that choice, but that it immediately kept my eyes on it .
I suppose it’s the impact of the upcoming autumn :).

Do białego mam słabość a Ikea według mnie jest mistrzynią takich właśnie aranżacji.

I have a weakness to white I think Ikea is the master of such arrangements.

Nie byłabym sobą gdybym pominęła kolor, którego tym razem Ikea dała nam pod dostatkiem.
W prawdzie na sofę Klippan , która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie (1979 – 2009) się nie zdecyduje,
to jednak kolorowa taca znajdzie się w koszyku.

I would be not myself If I did not reviewed the color which this time IKEA gave us in full.
In truth I will not decide for Klippan sofa which this year celebrates
its 30th anniversary (1979 – 2009), but the colorful tray will be added to my shopping cart.