I nikt nic „NIE” mówi? A dom września? Zupełnie zapomniałam. Zaglądamy dziś do 100 letniego domu, który po tak wielu kolorach, jakie prezentuje Wam od jakiegoś czasu przyniesie odpoczynek i powrót do białych skandynawskich wnętrz. Wybrałam go przede wszystkim z powodu szachownic, jednej klasycznej biało-czarnej a drugiej biało – szarej i właśnie ta druga przykuła moją uwagę . Oprócz tego, właściciele to szczęściarze, jak patrzę na ilość cudownych mebli jakie mają to nie powiem trochę mnie ściska… . Chociaż  nie stronią od przedmiotów to trzeba przyznać, że nie jest ciasno, gęsto i przesadnie. Mam nadzieję, ze weekend przyniesie nam słońce i dużo odpoczynku a także kruche ze śliwkami. Do poniedziałku! 
Dom z tradycjamiLokalizacja: Norwegia


House of September

And  nobody says anything? A house of September ? I have completely forgot. We look now in  the 100 years old house, which after so many colors, which  I present  from  some time you will relax and return to the white Scandinavian design. I chose it primarily because of chessboards, one of the classic black and white and the other white – gray and it is the latter caught my attention. In addition, owners are lucky, as I look at the wonderful amount of furniture they have  I  must admit  I am bit  touched… Although the owners do not shun the objects.  I  have to admit that it is not crowded, and overly dense. I hope the weekend will bring us the sun and plenty of rest and  plum cake.  See you on Monday !

 House with tradition
 Location: Norway
Dom jest odnowiony i wyremontowany, ale właścicieli włożyli wiele starań by zachować jego oryginalny wygląd sprzed 100 lat. Wiele mebli a także dodatków jest z epoki, w której dom powstał. Obok tradycyjnych mebli jest i Ikea, która została jednak przystosowana do potrzeb i upodobań właścicieli czyli pomalowana na biało. 
Zdjęcia: Peter Broeng dla Bolig Pluss