Oj przedłużył nam się ten weekend, ale było fajnie i jakoś nikomu z nas nie spieszyło się do powrotu :). Zastanawiam się czy to już tak jest, że w drugiej połowie sierpnia zaczynamy wracać, odkładać walizki w kąt i pomału przygotowywać się do jesieni. A to biurka dzieciom, a to powidła ze śliwek czy sok z malin głównie zaprzątają nam głowę?  Pewnie tak….. 
Kilka dni temu wpadło  mi w ręce angielskie wydanie Elle Decoration a w nim przepiękne mieszkanie, które zostało sfotografowane przez Ditte Isager. Po powrocie do domu od razu weszłam na stronę fotografki, żeby zobaczyć jej prace. Jest trochę jesienna to pierwsze co mi się nasunęło po obejrzeniu zdjęć, nostalgiczna i bardzo nastrojowa. Ciemne zdjęcia, czasami aż się ma wrażenie że za ciemne ale te półcienie pozwalają na podkreślenie zarówno faktury przedmiotów jak i ich kolorów. Sama mówi, że inspiracje czerpie od mistrzów holenderskiego malarstwa i rzeczywiście takie się odnosi wrażenie szczególnie gdy ogląda się jej prace z martwą naturą.  Fotografowała m.in dla  ANTHROPOLOGIE , BANANA REPUBLIC czy  duńskiej marki  DAY, z którą współpracuje od dłuższego czasu tworząc jedne z najpiękniejszych kampanii reklamowych.

Oh, we extended this weekend, but it was  fun and somehow none of us did not hurry to come back:). I wonder if that is so, that in the second half of August we start to come back, put suitcases in a corner and slowly prepare for the fall. Is it desks for children, or the plum jum or a raspberry juice mostly in our mind? Probably so …..

A few days ago I get the English edition of Elle Decoration and inside  the beautiful house, which was photographed by Ditte Isager. After returning home I  immediately  visited the webpage of the  photographer to see her works. It is the first bit of autumn that was my first impression after seeing the photos, nostalgic and very moody. The dark images, sometimes  they seems too dark but the midtones  highlight the texture of objects and their colors. She says she draws inspiration from the masters of Dutch painting, and indeed this is the impression especially when one watches her work of still life. She  photographed for Anthropologie, BANANA REPUBLIC or Danish brand DAY,  she works for them from time to time creating some of the best advertising campaigns.


Powyżej kilka wybranych prac, natomiast poniżej wnętrze, które można w całości zobaczyć w lipcowym lub sierpniowym  numerze Elle Decoration UKA few selected works, and below the interior, which can be seen  entirety in the July or August issue of Elle Decoration UKWszystkie zdjęcia, pochodzą ze strony Ditte Isager